Starší novinky rok »2004« »2005« »2006«

29. června 2007

9. června 2007

Pro zvětšení obrázku klikněte na náhled :-)

Třítýdenní mimoušci...

Žlutá a Khakíšek.

Modrásek si hoví na Vínovce.

Není nad pohodlí.

Ale ségře to vůbec nevadí.

Valná štěněcí hromada.

Dám Ti pusinku.

Hele ségra, to lechtááá!!!

Veliké to nadělení se událo 19.května!!! Moje nejlepší kámoška Aireenka se stala maminkou!!! Čekala jsem, až mimina krapet povyrostou a budu se moct jet na ně podívat i já. Super-šestici bylo v sobotu přesně 3 týdny a už se na vratkých nožkách probíhala na zahrádce. Maminka Aireenka svou úlohu plní na 200%, je opravdu skvělá, pečuje o štěničky vzorově, a dokonce chvilku přemejšlela, jestli mě k nim může pustit. Ale protože je to dobračka od srdce a moje veliká kamarádka, pozvala mě k sobě a štěňátkům do ohrádky. Myslela jsem, že si se mnou už budou hrát, ale oni spíš jen baštili nebo chrněli... Teda až na jednu lumpici - holčičku vínovou :o) Teta Líba říká, že je to velmi podnikavá dívka ;o), takže se dalo čekat, že si mě jako velikej odvážlivec půjde prozkoumat na vlastní pěst. Teda tlapku. Ležela jsem, abych k ní byla co nejmenší a skoro jsem ani nedutala. Takže Vínovka měla volné pole působnosti :o) Nejenže mě očuchávala ze všech stran, dokonce mě přelézala! Roste z ní správná parťačka :-)))

Mobilní pohotovost...

... mléčný bar.

To je ale apetit!

A znovu pořádně zažít!

Ufff... sotva funím...

Brácho, mám Tě ráda.

Průzkumník Vínovka.

Teda, Ty jseš ale zvědavka!

5. června 2007

Pro zvětšení obrázku klikněte na náhled :-)

To jsem prý já...

Vodička, balónek = blaho.

Z tý vody nevylezu... ani za nic.

Paničko, podej si balónek sama.

No, tak jóóó...

Tak jestli ty letní, spíše tedy tropické, teploty porostou neúnavně pořád vejš a vejš, odstěhuju se přímo do vody. Ano, ne k vodě, u níž koneckonců téměř neustále pobývám, ale rovnou do vody... Nakonec by mohla mít panička konečně pravdu, že má doma vydru :o) Byly jsme v Praze a protože vedro bylo nesnesitelné, první pomoc mi poskytla Vltava v Bráníku. Jůůů... to byla slast! Našla jsem si maličkou písčitou plážičku a když se řeka rozvlnila, připadala jsem si jako u moře :o) S paničkou jsme tohle místo navštěvovaly naposledy ještě před povodní v roce 2002 a tak jsme teď moc šťastný, že je toto místo opět krásně upraveno v park, louku a přístupný břeh s parádním koupáním. Opět všem doporučujeme :-)))

26. dubna 2007

Pro zvětšení obrázku klikněte na náhled :-)

Paničko, paničko... se Ti divím...

Prej, ani hnout! Aspoň houbou...

Nebaví mě to teda ani...

Ale už poslední!

Jestliže v únoru a březnu jaro vrcholilo, teď v dubnu si užíváme horkého léta. Pravidelně chodíme plavat do rybníka a musím teda říct, že je to všechno opravdu nějak předčasné, protože se nekoupu jen já, ale i panička :o) Mokrá jsem skoro pořád, takže nějaké kloudné foto těžko vykouzlit ;o) Ale na tu chvilku paničce postojím, i když teda doufám, že mé krajní znechucení nad pózováním z mého výrazu pozná... hehehe :o)))

25. března 2007

Pro zvětšení obrázku klikněte na náhled :-)

Slibný začátek, tak honem foto!

Super skalní boudička.

Snad jsem se v bludišti...

Žába (jako ta skála vpravo ;o))

Možná bych mohla být...

Březen a jaro v plném proudu. Ideální pro nové a tajemné objevy ;o) Zajely jsme s paničkou nechat odborně skouknout autíčko naším známým a při té příležitosti jsme se jaly prozkoumat okolí Mšena. Měly jsme na to odpoledne, tak jsme zvolily to nejobsáhlejší v kostce ;o) A sice tzv. Cinibulkovu stezku. Netušily jsme, na jaké kouzelné skalní město a útvary narazíme, že se dokonce já, jako čtyřnožec pro skály nezrozený, dostanu do skalního bludiště a jak se nám ten den bude líbit! Všem moc doporučujeme!!!

Já a Žába :o)))

únor 2007

Pro zvětšení obrázku klikněte na náhled :-)

Be My Angel Chaser Brdské zlato

Ještě jednou Chasíček

Be My Heart Brdské zlato - Cassík

Sněhu není, ale bílo-zlaté nadílky se urodilo bohatě :-))) Naše kamarádka Mimi se před Vánocemi už podruhé stala maminkou. 6 nádherných kuliček, teda spíše obříků... :o) Moc jsem se už na obě holky těšila, ale vůbec jsem nepočítala s tím, že mrňousové si se mnou budou už chtít hrát taky. Teta Líba natočila důkaz... checht... video zde. Panička si zamilovala kouzelného chlapečka Chase a byla moc šťastná, když se s námi přijel dokonce rozloučit před dalekou cestou letadlem až do nového domova v USA. Chasík sice odletěl, ale docela poblíž zakotvil v prima rodině dobrej típek Cassík :o))) Nemůžu se dočkat, až pořádně vyroste!

26. ledna, 10. února 2007

Pro zvětšení obrázku klikněte na náhled :-)

Jůůů... kdepak ten aportek je?

Hledám, čichám, jako záchranář.

Ha! Myslím, že ho mám!!!

Těžkej kong byl úplně dole!

Letošní první a vlastně taky poslední a tedy jediná zima k nám do Brd přišla koncem ledna a k mé veliké lítosti se zdržela pouhé tři dny... Naštěstí jsme s paničkou na nic dalšího nečekaly a vrhly se do závějí ihned. Pravda, nestačily jsme provětrat ani běžky s postrojem, nicméně sněhu jsem si vydatně užila i tak :o) Krátce, o to však kvalitněji :-))) No a za pár dní, to už zase vypadalo jako v létě... Zajely jsme za kamarádem Bengem (Bax z Adarova dvora), pořadně jsme se proběhli (teda samozřejmě účelově... ;o)) a užili sluníčka.

Tak ještě, paničko, hurááá!!!

Tudy šly srnečky... :o)))

To se mi tak líbíííí...

Beng a já :-)))

PF 2007