Starší novinky rok »2004« »2005« »2006« »2007« »2008« »2009«

29. června 2010

Drahá, moje nejdražší Beckulinko,

takhle rošťácky jsi po mně loupla svýma překrásnýma očkama včera, když jsme si v předvečer Tvých 9. narozenin hrály na zahradě...

Kéž mě tyhle Tvé šibalské pohledy stále provázejí, Tvá tlamička se pořádně zubatě směje, nožky běhají nekonečné kilometry a Ty jsi pořád ten skvělý, užasný parťák nejen do nepohody :-)

VŠECHNO NEJ k Tvým dnešním narozeninám, Beckinko! A teď už honem pojď, mám pro Tebe nějaké to narozeninové překvapení :-)

20. června 2010

Víkend se nám vydařil úplně všem. Kterým všem? Naše Evinka jela křtít zvon na slavnosti obce Bílek u Chotěboře do překrásného prostředí říčky Doubravky a my s paničkou jsme u toho nemohly chybět :-)

Co by nás ale ani ve snu nenapadlo, bylo setkání s mým rodištěm. Po devíti letech jsem se ocitla v Uhelné Příbrami, proběhla se po zahradě a začichala po domě. Setkání s mým panem chovatelem, páníčkem mé maminky, která užívá spokojeného psího důchodu, a za kterou se (tolik doufám) chci ještě v létě zajet podívat, bylo tak milé... Všichni jsme Vás tam "u nás" moc rádi viděli!!! Děkujeme za shledání a uvítání... a těšíme se... :-)

Pár momentů z nedělního koncertu naleznete zde.

29. května 2010

Tuto sobotu jsme s paničkou po krátkém rozmýšlení, kam zajet na výlet, práskly do koní (rozuměj - sešláply plynový pedál k podlaze našeho autíčka) a rozjely se vstříc paniččině veliké lásce - Šumavě. A kam jinam než do jejího srdce vydřího... :-)

Povydřím jsem ještě nikdy dříve nešla, tak jsem se samozřejmě nedočkavostí celá třásla, abychom tam byly co nevidět. Nejprve se nás sice snažil deštík otočit zpátky domů, ale byly jsme už v Srní, tak jsme to nevzdaly. A vyplatilo se. Vydra se nám pochlubila svým zlatem v celé své kráse. Kéž je takových chvil více a více...

Jak se panička nemohla Vydry nabažit dokládá tento "malý" výčet.

25. května 2010

Plavební sezóna zahájena!!! Všem vodníkům (nebo vodákům? ;-)) AHÓÓÓÓÓJ!!! Jakožto nejvodnější ze všech čtyřnožců v širém okolí poněkud opanuji náš Velký rybník a jsem tuze spokojená vydra :-)))

Pokud sluníčko dovolí, čekám na paničku, jen co se přiřítí z práce, a nedočkavě výskajíc snáším na hromádku všechny dummíky, na které si vzpomenu a nejradši bych je k rybníku odnesla úplně všechny. Protože, jak každý správný retrívr dobře ví, dummy ve skříni je platný tak asi jako ten pověstný zimník... už ani nevím, komu ;-)

První obrázky z pořádné letošní koupačky jsem vám připravila sem.

22. května 2010

Po chladném a deštivém nástupu května jsme se konečně po dlouhých dnech bez sluníčka mohli o tomto víkendu pořádně ohřát :-) Vyrazily jsme si tedy s paničkou do nedalekých luk, strání a řepkou posetých polí na výlet. To žluté, těžce vonící až páchnoucí moře řepky mě ale moc bavilo. Hupsla jsem dovnitř a už jsem jakoby nebyla. Panička jen marně očima pátrala po obzoru ;o))) Když jsem se vynořila, byla jsem samé žluté kvítko, teda vlastně řepka, to jen panička mě uvítala slovy: "Ty jsi mi ale povedené kvítko!"

Po krátké, úplně letní bouřce, která nás zastihla u "stohové" hory, jsme se zajely usušit k tetě Alence. Tam jsem, jak panička lakonicky poznamenala, obrala čtyři nebohé pejsky o kosti, z čehož jsem po zásluze dostala slušnou zácpu... :o) Obrázky žlutého běsnění ke shlédnutí naleznete zde.

25. dubna 2010

Lekli jste se, kdopak se to na vás řítí? checht... Pomalu se nám blíží upalování Čarodějnic a já stylově měním vizáž do pekelných stvůr... :o) Ale jinak si užívám nádherných teplých jarních dnů a svědčí mi to, nemyslíte? ;o)

Pár jarních obrázků ke shlédnutí naleznete zde.

3. dubna 2010

Po letošní dlouhé a velmi vydatné zimě jsme se na Velikonoce s mými nejlepšími kámoškami (a jejich paničkami) rozhodly, že provětráme naše zimní kožíšky a sejdeme se k příjemnému poklábosení (rozuměj - vyvenčení paniček ;o)) na Čapkově Strži.

Počasí nám přálo k neuvěření, sluníčko hřálo a tak jsme se všechny po řádném skotačení na loukách s chutí vrhly do vodičky... :-)

Pár obrázků dokládajících naši jarní pohodu naleznete zde.

Krásné a voňavé jaro všem!