Starší novinky rok »2004« »2005« »2006« »2007« »2008« »2009« »2010«

19. února 2011

Hehehe... život je změna :o))) Checht... máme tu zase zimu! :-)

Po měsíci nerozhodného přešlapování, zda zimě zamávat a jaro vpustit naplno dál, se příroda přeci jen zachumlala zpátky do peřin, že prý si ještě ráda na chvíli zdřímne. Ptáčkové z široka, daleka i blízka její rozhodnutí sice rozčileně komentovali a své stížnosti marně křičeli do světa, ale nám, co máme huňaté kožíšky a sníh je nám potěšením, udělal tenhle malý návrat paní zimy velikou radost. Slovo dalo slovo (mobil mi panička vytočila) a Čapkova Strž zase zezlátla. No ne, že by nakopli zlatou žílu, ale sraz jsme si tu dali my všichni kamarádi Brdských zlatíček. Mimi, Cori, Wendy, Tess, Wendulčini potomci Drinky a Fergie a já. Naše divoké hrátky na pár obrázcích naleznete zde.

16. ledna 2011

Ups... Týden sotva uběhl a máme tu jaro?!?

Ještě před pár dny se valíme, brodíme a kloužeme sněhem a teď takovéhle oteplení. Hned jsme se tedy s paničkou jaly zkoumat první náznak jara v lese. Sluníčko pálí jako divé, příroda nevěřícně mžourá a zívá do jeho ostrých paprsků a včeličky se rojí jak o život (v lese chodíme kolem úlů a tam vám, povím, už to bručí...). A těch nečekaných vůní, co se z hlubin země napovrch dere! Příroda je sice ještě opravdu ospalá a tvrdošijně prozatím odmítá přijmout jarní kabátek, ale sluníčko se jen tak nedá. Šišky v korunách borovic rozpustile pr(a)skaj, jakoby se všem okolo chichotaly, že ony jsou připraveny a na startu jara přešlapují jako první... A já číhám na jaro taky :-)

9. ledna 2011

Letošní zima nemá chybu :o)! Taky si letos užíváte sněhu dosytosti? Já tedy stoprocentně! S přáteli podnikáme sněhové výpravy po Brdech a všichni (teda pokud mohu mluvit za nás čtyřnožce chlupaté) jsme nadšeni z délky trvání a kvality letošní sněhové pokrývky :-)

Ze zkušeností mohu všem doporučit způsob pohybu po zasněžených pláních v hlubokém sněhu:
1. Pokud máte čtyři nohy, tak je používejte všechny! ;o)
2. Chůze? Běh? Kdepak, tento lenivý způsob zanechte vašim dvounožcům! Vy použijte TRYSK! Jedině ten vám zaručí ladný a plynulý let povrchu, aniž byste při každém kroku zapadli až po krk! :-)))

Přejeme vám jen samou radost a kvalitní závěje :-)

1. ledna 2011

PF 2011

Krásný nový rok, přátelé :-)

Ať vám všem, našim čtyřnohým i dvounohým, nejbližším i vzdáleným, v novém roce všechny ťapky běhají a skákají, čumáčky zběsile rejdí, ouška vesele špicují, tlamičky se rozpustile chechtají a bříška spokojeně nadouvají :-)

Mějte se dobře a užívejte parádní sněhové nadílky!