Starší novinky rok »2004« »2005« »2006« »2007« »2008« »2009« »2010« »2011« »2012«

13. července 2013

Prázdninové odpoledne u vody a na louce s kamarády z CHS Brdské zlato a CHS Pure Soul :-)

Jednoho horkého dne zavolala teta Líba paničce, zda bychom se nechtěly přidat k jejím holkám a Irenčině Arwínce a Winniemu ke společnému odpoledni strávenému u vody Nového rybníka, kde by "psi aktivního věku" něco málo pocvičili na brzké SZVP a "ti s volnějším režimem" si kačenku zaaportovali jen tak rekreačně ;o) Jasná volba, jednoznačně odhlasováno všemi čtyřmi tlapkami a jede se! :o) Po aportu kachny z hluboké vody následoval i marking na poli s bážou, který se mi ale pro svůj mrtvolnej stav (rozuměj ledovej jak smrt, nikoliv teplej a krví voňavej ;-)) pranic nelíbil a paničce jsem jasně dala najevo, že ve svém věku a v tomto parnu tohle opravdu zapotřebí nemám ;o) Přesto bezva odpoledne!

9. července 2013

Léto a voda voděnka vodníkovatá:-)

Letošní léto je vskutku, co se plavecké sezóny týče, úžasné, nepřekonatelné! Panička tak s klidným svědomím dostává svému narozeninovému slibu a já si opravdu každý den užívám aportu na vodě :-)

Ačkoliv se panička snažně angažuje v akční fotografii a fotí tyto monotematické záběry téměř každý den (neřkuli pravidelně každým rokem), letos jsem jí výslovně zatrhla zveřejnit více takovýchto naprosto identických obrázků najednou... ;o) Ale léto je opravdu parádní. Brzy ráno stihneme procházku lesem, pokud nejsou třicetistupňové tropy, zvládnu i 3hodinový vejšlap a pak už se těším jenom na rybník...

29. června 2013

Hurrrááááá! Slavíme moje 12. narozeniny!!!

Anooooooooo!!! Můj narozeninovej den je tu!!! Paničko, honeeeeem foť, ať si dnešní den užijem a konečně si budu moct rozbalit tu voňavou kostičkuuuuu!!! (Panička dnes nedala jinak, než že mě v tom vedru naaranžuje do květinového zátiší. Že prý "růže k narozeninám patří"...)

Moje drahá Beckinko, kéž nám Tvá úžasná kondice stále drží a společně si užíváme krásný čas :-) Slibuji, že Ti i nadále budu dopřávat minimálně 1x denně kondiční plavání v rybníku, 3x denně pravidelnou procházku, Tebou stanovený standard přísunu pamlsků a kostiček, a vůbec tu nejlepší možnou péči, kterou si Tvých (nebo mých?) 35 kg zlata zaslouží... :-) Všechno NEJLEPŠÍ, moje Beckulátko!

26. května 2013

Nevinné hrátky (?) aneb jak jsme se pokusili prolomit plot

U nás na vsi mám spoustu kamarádů. Pravda, více asi člověčích, ale psí oblíbenci se tu najdou taky. V sousední ulici se máme moc rádi se žlutým labíčkem - Argo, na něj, myslím, volají. Tuhle v neděli jdeme s paničkou kolem a co nevidím? Argo mě zdraví jako obvykle u plotu, v němž se ale nově skví mezera mezi plaňkami!!! Čí to asi bude práce??? Tak či tak, je nanejvýš vhodné díry využít!

O tom, jak jsme se s Argem společnými silami pokusili otvor v plotě využít, resp. zvětšit, vám napoví paniččina fotoreportáž... ;o)

25. května 2013

Nevyzpytatelné roční období

Chladné a deštivé dny střídají tropická vedra, pravda těmi méně vlídnými letošní jaro poněkud nešetří. Takže kdykoliv, třeba jen na chvíli, se na nás sluníčko ledva pousměje, hned s paničkou vyrážíme vstříc novým dobrodružstvím. Kytičkám naopak tento nečas velmi svědčí, a tak jsme se letos mohly dosyta kochat krásou rozkvetlých Průhonic. Prošly jsme obě části parku a strávily tam neuvěřitelné čtyři hodiny procházení. Spleť potůčků a tůněk se mi líbila obzvlášť :-D Ani únavu, mého bezmála 12ti-letého těla, jsem nepocítila :-) Za mě tedy všechny palce nahoru!

Den nato zas bouřka a přes den tma jak v noci. A tak pořád dokola, ale mám se skvěle!... ;o)

1. dubna 2013

Velikonoční pondělí

Zatímco východ republiky sužovaly další a další přívaly sněhu letošní nekonečně dlouhé zimy, u nás vločky jen tak decentně poletovaly vzduchem a byť v noci mrzne až praští, přes den máme teploty nepatrně nad nulou.

Velikonoce jsou tady, příroda, co se květinek týče, prozatím hluboce spí, ale nějaká ta jarní mláďátka se v okolí přece jen vylíhla ;o) Malých několikadenních 'bekátek' jsem viděla nespočet, ale nejvíc jsem si popovídala s jednou velkou 'Bekynkou'. Nedala jinak, než že protáhla hlavu oplocením a řádně jsme pokrandaly... ;o)

2. března 2013

Na návštěvě štěňátek u tety Líby :-)

Štěňátkům je téměř 6 týdnů a na návštěvu mohu už i já :-) Pravda, těšila jsem se HLAVNĚ na návštěvu a na nějakou tu mňamku, kterou od tety vždy dostanu ;o) Po vydatném obědě (viděla jsem to na paničce, která sotva supěla...) jsme naložily všechny prťousata premiérově do auta a přivykaly je výletům. Mrňouskové byli venku poprvé a ještě k tomu na sněhu! Byli ale suproví, jak můžete skouknout na obrázcích paničky a videu tety :o)

Více na štěněcích stránkách.

20. února 2013

Kdepak jaro, přišla znovu zima! :o)

Tak si to představte! Zima se vrátila v plné parádě! A já jsem samým štěstím bez sebe :o) Totiž válet se ve sněhové peřině, hledat míček v závěji nebo si s paničkou hrát na eskymáky a nechat se při tom zasypat sněhem až po krk, to je nade vší psí blaho! Panička tak mohla opět vytáhnout běžky a společně jsme spíše tedy chodily než běhaly ;o) po našich luzích a hájích... Jednou dokonce nasněžilo během dne přes 30cm, a panička, která přesto zavelela "Hurá, na běžky!", je nakonec používala coby sněžnice a razila mi tak stopou cestu...

Jak si opět užívám sněhové nadílky, vidíte tady :-)

6. února 2013

Že by už JARO bylo tu?!

První "jarní" sluníčko statečně hřálo a my se hned vypravili na náš každoroční "výšlap" na Kuchyňku. Nenáročná, dá se říct pohodlná hřebenovka skýtá nejkrásnější výhledy právě touto dobou, kdy stromy ještě nemají listy. To pak vidíte až na Berounsko a Křivoklátsko :-) Všem doporučujem!

Ochutnávku jara a našeho výletničení naleznete zde :-)

2. února 2013

Dneska mi panička připravila opravdu velikou radost!!!

Přitom to tak zprvu vůbec nevypadalo! Po ranní procházce lesem mi totiž panička sáhodlouze počala vysvětlovat (což se mi zdálo ihned podezřelé - a že jsem se nepletla, se v zápětí ukázalo...), že mě teď musí nechat doma, protože se pojede podívat na štěněcí nadělení k tetě Líbě, a poněvadž štěňátkům ještě nejsou ani dva týdny, cizím pejskům je kvůli ochranné karanténě prozatím vstup zapovězen. Dost mě to teda naštvalo, k tetě Líbě totiž jezdívám obzvlášť ráda :-) O to větší překvapení bylo odpoledne! Panička s sebou přivezla mou velikou kámošku Bisulku! Prostě se s tetou domluvily, aby mi dneška nebylo tolik líto, že k nám Bisou pojede na víkend! To bylo vítání, lítání, žužlání! A hned jsme vyrazily na procházku do lesa a paničce i zapózovaly :-)

13. ledna 2013

Novoroční procházka Brdských zlatíček

Na druhou lednovou neděli byla již před Vánoci tetou Líbou svolána každoroční VELKÁ novoroční procházka Brdských zlatíček. Setkání odchovů CHS Brdské zlato a jejích přátel se jako vždy odehrálo na Čapkově Strži. Ovšem letošní účast byla rekordní, neřkuli masová! Sjelo se nás na 50!!! Ne jako všech (lidi a psi), počítám jen nás, zlaté čtyřnožce!!! :o) Hodně kamarádů znám, takže to vítání, někdy i po delší době, si určitě dovedete představit :-) A co je úplně nejúžasnější na tak velkých srazech? Že se všichni dohromady sneseme. Žádný konflikt, řádíme spolu navzájem, vylupujem kapsy plné pamlsků všech tet a strejdů, odkoukáváme od sebe ty nejvypečenější lumpárny, a tvoříme vlastně takovou jednu velikou rodinu. Pár obrázků, jak si užíváme. :-)

1. ledna 2013

Novoroční retrívří procházka s našimi Voznickými sousedy z CHS Rusty Love

Jak na Nový rok, tak po celý rok!, glosovala panička smskové pozvání sousedovic smečky k účasti na novoroční dobrodružství po našich luzích a hájích. Teta Radka mě na uvítanou pohostila CELÝM obloženým chlebíčkem (zajel do mě jako po másle, dokonce, myslím, na jedno polknutí), za což u mě velmi stoupla v ceně! ;o) Krom čtveřice domácích, se naše řady dočasně rozrostly o další goldenní kamárady a odchovy. Bylo nás 11 a focení ve stavu čistých jsme opravdu nezvládli, titul Špiňocha dne získal Jack :-) Jo a ten, dle paničky "ohavný" klacek hyzdící popředí fotografie, jste zajisté správně identifikovali, coby mou nezbytnou proprietární aportovací pomůcku, bez níž bych odmítla pózovat... :-D

1. ledna 2013

PF 2013

Vše dobré a krásný celý rok 2013, přátelé :-)

Přejeme vám všem zdravé kosti (ty v těle), moře pamlsků, plná bříška, nekonečné kilometry procházek, hodně sněhu (teď v zimě), vody (až v létě), spoustu psích (i jiných) kamarádů a především ty nejhodnější páníčky na celém světě...!

Pac na to!