Starší novinky rok »2004« »2005« »2006« »2007« »2008« »2009« »2010« »2011« »2012« »2013«

8. listopadu 2014

Víkend s Romíčkem

Měsíc sotva uběhl a paničky nám znovu připravily společný víkend u nás. Naše radost byla bezbřehá, hrátky nebraly konce, chlupy ztužené samým žužláním vytvářely prvotřídní frisuru :-D Slunečný podzim stále trvá a nám je venku dovoleno řádit neomezeně :-) Stačí mrknout jeden na druhého a už se řežem hlava nehlava :-) Samozřejmě v dobrém ;-) Tentokrát jsme si vymysleli hru, kdo vynese na zahradu více hraček. U mě vždy a za všech okolností vítězí míčky všech barev a velikostí, takže já měla jasno a míčky vynášela i po dvou. Romíček dlouze zvažoval, hračky po jedné přebíral a zkoumal, až našel tu pravou! Zelenou vinylovou pískací okurku v životní velikosti, která mu v mé hračkárně učarovala už před lety :-)

2. října 2014

Romíček u nás na Škole v přírodě ;-)

To se vám tak naše paničky potkaly, slovo dalo slovo a za týden mi panička z Prahy přivezla mého milého parťáka Romea. Neviděli jsme se dlouho, ale Romíček to u nás velmi dobře zná! A že ví, kam a za kým cestuje, dával najevo svým mocným hlasem už od hranic Prahy! A což teprv u nás! To bylo vítání!!! Řádili jsme jako zběsilí, lítali jako zamlada (teda hlavně já ;-)), žužlali a ohlodávali se navzájem! :-)

Letošní podzim nikam nechvátá, příroda získala drahocenný bonus dobře se připravit na blížící se zimu. Příjemný slunečný čas, k procházkám po lese jako stvořený. Panička sbírala pozdní hříbky, my jí zdatně asistovali a své kožíšky nastavovali hřejivému zapadajícímu sluníčku... Jako v pohádce :-)

23. srpna 2014

Dovolená v Tatrách

Rok se s rokem sešel a opět je tu dlouho očekávaná každoroční dovolená v Tatrách. Dlouhé tůry do hor už sice neušlapu, ale na kopec Lieskovec nad chatou vyběhnu několikrát za den. A procházky kolem Štrbského plesa dám taky! Jinak chodíme po lesích v Nízkých i Vysokých a sbíráme hřiby ;-)

Abych prej nezakrněla ve vzdělání, podnikly jsme krásné výlety do vzdálenějších míst, jakými jsou Levoča (Mariánská hora - tam jsem se vyškrábala ;-)), Sivá brada (tady jsem si vyhrála u vyvěračky; chutnala podivně, trochu slaně a hodně smrděla ;-)), Spišská kapitula, Žehra (do kostela ze 13. stol. mě teda nepustili)... Viděla a zažila jsem zase tolik zajímavého!

2. srpna 2014

Víkend na Zálší s Brdským zlatem :-)

Týden utekl jako voda, které si mimochodem stále užívám plnými doušky ;-), panička balí "kufry" včetně mých, nasedáme do auta a frčíme směr Jižní Čechy! Cestou mi stále povídá, jestlipak tuším, kampakto jedeme :-) A slyším jména jako Mimi, Bisulka, Wendulka... Ha! Že by se před námi rýsoval další povedený PSÍ víkend?! Už to tak věru vypadá!

U tety Líby na chaloupce jsme si pořádně oráchly :-) Nekonečný tok mlsek, bazén pro psy (i lidi) na zahradě a taky každé ráno důsledný výcvik na vodě. Tropy sice k zalknutí, ale psů a vody dostatek :-) Jen více takových bezva chvil! Tetě patří veliký dík :-)

26. července 2014

Jak jsme s paničkou hlídaly Wendulku

Víkend už už na spadnutí, zvonek drnčí u branky, panička běží otevřít. Jsem jí v patách a koho nevidím?! Teta Líba s mou kámoškou Wendulkou! Zatímco se s Wendy radostně vítáme, válíme sudy a pošťuchujem, teta paničce podává psí baťůžek!!! Rychle mi vše dochází a v duchu spílám paničce, že mi takovou novinu nesdělila dříve... Znamená to tedy... Hurrráááá!!! Wendulka k nám přijela na prázdniny!

Společné tři dny jsme s Wendy trávily přesně podle retrívřích představ. Ranní procházka lesem, koupel v lesním jezírku a celé odpoledne s dummíky v rybníku :-) Wendulka je neúnavný aportér, velmi rychlý plavec, musela jsem proto napnout všechny své 13ti-leté síly, abych jí stačila :-) Parádní víkend!

1. července 2014

Tip na dokonale strávené léto ;-)

Ano, jak správně tušíte, na světě není nic (no, možná snad ještě bažantí hon :-)), co by více rozjařilo pravé retrívří srdce... Voda, voda a zase voda! Naše rybníky jsou přímo napájeny krásnou čistou vodou lesních potůčků, takže plavecká sezóna nám trvá obvykle až do příchodu prvních mrazíků. Ale fuj! Co to teď v tom parnu povídám ;-) Aportování mě nejen baví, ale plavání mě řádně udržuje v kondici. Miluju léto a vodu!!! :-)

Dle zvuku paniččiny závěrky a přímých paprsků sluníčka si celé léto u rybníka připadám přinejmenším jako hollywoodská star kráčející po červeném koberci :-D Tisíce stejných záběrů... ;-)

29. června 2014

Beckulenko moje ušatá,
přejeme Ti krásné narozeniny, aby sis nadále bezstarostně užívala vodních i lesních hrátek, prstík Tě už nezlobil, Ty ses stále usmívala a v očích Ti hráli všichni lumpíci :-) Náruč pamlsků a laskominek Tě nemine! Jsi přece to nejcennější retrívří zlato :-) Tak už honem poplav!

1. června 2014

Psí radost na den dětí ;-)

Již několik týdnů to venku vypadá, že máme léto v plném proudu. Panička říká, že je krásné jaro, avšak s letními teplotami. No, rozuměj tomu... Pro mě je zásadní, že je vedro jako v létě a tudíž často chodíme k vodě. Teplota vody zatím sice nedosahuje tropických hodnot, takže kvůli neoblomnosti paničky koupání připomíná spíše otužovací rychlokurz, ale venku se dá vegetit i tak už celé dny :-)

Dneska jsem slyšela sousedovic děti, jak povykují, že mají svátek či co. Zkusila jsem svoje známé houkání-povykování, a ono vám to funguje! Podařilo se mi vydyndat hned několik pamlsků navrch :-D Sváteční odpoledne jsme strávily v lese a na krásně kvetoucích lukách :-)

14. března 2014

Začíná nám jaro!

Sněhu jsme se letos nenadáli, zato pár mrazivých dnů nám paní zima na svém sklonku ještě uštědřila :-) Koncem února byl můj milovaný Charváťák pod ledem (pro neznalé: lesní jezírko Charvátův rybník). O to větší překvapení a hlavně potěšení se konalo dnes! Led je fuč a já mohu bezobav zakusit příjemně chladivou lázeň :-) Panička na mě sice huláká něco v tom smyslu "kolik mi je?", čemuž úplně nerozumím, jakou má souvislost můj věk s retrívří slabostí pro vodu, ale dám na ni, a po pár tempech přece jen lezu z vody ven ;-)

Alespoň že panička pořídila dokumentaci začátku jara u nás v Brdech.

22. února 2014

Návštěva u kámošky Persinky

To, že s paničkou moc rády jezdíme k tetě Stáni na Vysočinu, je stará známá věc :-) O to víc, že to s tetou umím skoulet jako nikdo jiný, myslím, ani jako její Persinka. A jsme u toho. Teda u ní. U Persiláka, jak na ni sem tam pracovně poštěknu :-D Je sice hodně malá, jak by taky ne, když je to jezevčík trpaslík, ale v březnu jí budou už 2 roky a lovecký základ v ní je taky ;-) A to je předpoklad dobrého přátelství :-) O víkendu jsme si trochu společně zařádily, důkladně prošmejdily Persinky zahradu, proběhly jezírkem (tajně, aby to paničky neviděly, jsme spočítaly koi-kapříky), vyplely mech z trávníku, z posbíraných klacíků vyráběly mulč a mladší z nás tryskem obíhaly ty poklidnější :-D

22. ledna 2014

Vysněná sněhová nadílka

Letošní zima je na sníh stále skoupá... A předpovědi bohužel neslibují žádná vylepšení tohoto, pro nás - milovníky bílého království, mrzutého stavu. Každé ráno se tak s nadějí řítím ze schodů na zahradu a marně se snažím ze zmrzlé jinovatky na trávě vykřesat nějakou tu sněhovou závěj...

Že by dnešního rána svitla naděje? Popravdě, místy neviditelný, asi půl centimetrový příděl sněhu ale dával tušit lepších zítřků, já se venku šťastně válela v onom sotva znatelném poprašku a věřila, že nás zima konečně alespoň jedenkrát oblaží bílou peřinou... Více sněhu jsem ale neobjevila ani v lese...

12. ledna 2014

Novoroční procházka Brdských zlatíček

Jako již tradičně každým rokem na druhou lednovou neděli teta Líba svolala Novoroční procházku Brdských zlatíček. Setkání odchovů CHS Brdské zlato a jejích přátel se OPĚT odehrálo na Čapkově Strži, letošní účast byla OPĚT rekordní a dorazilo OPĚT více než 50 čtyřnožců!!!

Pro spoustu z nás, protřelých mazáků, takováto setkání znamenají radostné olupování bezedných kapes všech dvounožců, kteřížto jsou na akci patřičně vybaveni. A za to jim všem - tetám i strejdům - patří neskonalý DÍK! Vlastně to největší poděkování patří naší milované tetě Líbě a její zakladatelce rodu Mimišce!

1. ledna 2014

PF 2014

Vše dobré a krásný celý rok 2014, naši přátelé dvou- i čtyřnozí :-)

Kéž vám všem na cestě sluníčko stále svítí tak, jako včera nám na Plešivci :-)

Máme vás všechny rádi a těšíme se na společná setkání!