Starší novinky rok »2004« »2005« »2006« »2007« »2008« »2009« »2010« »2011« »2012« »2013« »2014«

29. června 2015

Beckinenko nejmilejší,
přejeme Ti krásné narozeniny, buď stále v pohodě a s úsměvem, s tou lumpíkovou jiskrou v oku, a ať Ti to i nadále pěkně ťapká!

14. května 2015

Květen - slibný začátek léta :-)

Jaro si každý den užívám pohodově procházkami voňavým a jarně hustým lesem, některé ráno si s radostí hupsnu do lesního jezírka Charváťák, odpoledne obvykle, pokud teplota dovolí, patří prvním návštěvám rybníka. Voda je zatím chladnější, panička mi tak dovolí jen pár temp.

Louky a pole kvetou v plné síle, v jednom řepkovém jsem takto paničce zapózovala!

12. dubna 2015

Vycházka Rusty Love & Friends s podtitulem "Zajícova vejce"

Týden po Velikonocích svolala teta Radka z CHS Rusty Love další goldenní sraz všech svých odchovů a přátel. Terén i trasa byla tentokrát vybrána tetou Gábinkou (od Luckynky) velmi ohleduplně k mladším i starším ročníkům, takže jsem si celé setkání moc užila! Nechyběl uvítací volný pohyb po louce, následován nádhernou bahnitou lesní stezkou ;-) Do Zvánovic se nás sjelo přesně 30 pejsků a nebýt různých háravek, které musely zůstat doma, bylo by nás i víc! Během procházky nechyběly pokusy našich dvounožců o hromadnou dokumentaci účasti. Jakmile jsme byli do jednoho dokonale zabahněni, nastala pravá chvíle přemístit se do velice příjemné restaurace Oáza, kde na tetu Radku čekalo veliké překvapení... :-)

10. března 2015

Romíček u nás na návštěvě

Naše paničky nám opět připravily překvapení, a to, když se u nás jednoho dne na zahradě zjevil můj krásný sněhobílý kamarád - medvídek Romeo. Jaro bušilo v plné síle na vrata, sluníčko hřálo jako v létě a my podnikli pořádnou procházku do lesa. Panička nás tradičně nutila k focení, my byli ale tak rozjívení, že jsme jí její tužby poněkud hatili. Hm, to přiznám ;-) Na chvíli se jí sice podařilo nás usadit, my však vymysleli dokonalou lumpárnu. Když už máme pózovat v sedě, tvářit se důležitě určitě nemusíme! Hráli jsme hru, kdo má delší jazyk :o) A Romíček vyhrál!!!

Zato doma se ke mně měl Romíček úžasně galantně... :-)

9. února 2015

Druhý záblesk letošní zimy

Ráno mě mile překvapil mírný sněhový poprašek, čímž moje nadšení neznalo mezí... :-)

Rozběhla jsem se lesem a ke své i paniččině veliké radosti, jsem dohledala parádní spárek! Panička mě zprvu velice chválila, záhy mě však přemlouvala, abych svůj úlovek zanechala v mlází, prý, abych se mohla radovat i zítra... No... Logiku v člověčím chování nehledej, a tak jsem po hodné chvíli licitace, jak taky jinak, paničce podlehla, a spárek s těžkým srdcem přenechala dalším lovcům... :o)

11. ledna 2015

Novoroční procházka Rusty Love & Friends - operace "Zmrzlá prťka"

Po včerejší procházce s kamarády z CHS Brdské zlato, jsem se dnes na pozvání tety Radky velmi ráda připojila k novoročnímu výšlapu CHS Rusty Love pod krycím názvem "Zmrzlá prťka" ;o) Terén v lese Vojenského újezdu Brdy u obce Láz vyhovoval spíše mladším ročníkům, ale všechna stoupání jsem poctivě vyťapkala také. Dokonce jsem si střihla jedno třeskurychlé prověření hustého mlází... ;-)

Sněhu nebylo ani tady "na horách", ale mrznoucí vlhkost s teplotou kolem nuly zalézala pod drápky a do kožíšků ochotně. Během procházky se dvounožci pokusili o hromadnou fotodokumentaci, která však s ohledem na nízký věk a nedostatek zkušeností některých dorostenců, probíhala poněkud chaoticky ;o)

10. ledna 2015

Novoroční procházka Brdských zlatíček

Již tradičně začátkem nového roku teta Líba sezvala všechny své odchovy, stejně tak jako odchovy svých odchovů spolu s přáteli na každoroční Novoroční procházku Brdských zlatíček CHS Brdské zlato.

Letošního setkání se však nakonec sama zúčastnit nestihla, neb tou dobou jely s Wendulkou na zahraniční krytí. Já jsem ovšem zástávala roli veledůležitou, neb krom faktu, že jsem byla NEJstarším účastníkem pochodu na Čapkově Strži, rovněž jsem se po dobu Libuščiny nepřítomnosti starala (trošku s pomocí paničky) o mou nejlepší kámošku Bisulku :-) Srazu se letos zúčastnil opět obdivuhodný počet chlupáčů - sjelo se nás rovných 30!

1. ledna 2015

Vítání prvního sněhu letošní zimy :-)

Tak jsem se letos konečně dočkala! Před Silvestrem u nás napadl mírný poprašek prvního sněhu letošní zimy!!! Na zemi leží sice sotva 3 cm, ale pokud si dáte záležet, dokážete si ho pod sebe natlapkat dostatek do podoby pořádné závěje. Teda pořádné... no, v těchto mrzkých zimách jsem vděčná i za to málo... ;-)

1. ledna 2015

PF 2015

Milí naši dvou- i čtyřnožci,

přejeme vám všem zdraví, kolik se ho do vás vejde, kupu radosti a pohody a velký ranec štěstí!

... a k tomu kostičku navrch! :-)